Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Liść Mącznicy - Farmvit - ZIOŁA DO ZAPARZANIA

5,00 zł
Brutto

FARMVIT - Liść Mącznicy 50G

ZIOŁA DO ZAPARZANIA

Mącznica lekarska od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne. Swoje działanie zawdzięcza liściom, które zawierają wiele cennych substancji, m.in. związki glikozydyfenolowe, flawonoidy, garbniki hydrolizujące, trójterpeny. To właśnie tym składnikom mącznica zawdzięcza swoje działanie: ściągające, przeciwzapalne, saluretyczne (zwiększone wydalanie jonów chlorkowych i sodowych), antybakteryjne (działa na bakterie antybiotykooporne wywołujące zakażenie dróg moczowych), moczopędne.

Ilość
DOSTĘPNE

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

FARMVIT - Liść Mącznicy 50G

ZIOŁA DO ZAPARZANIA

Na co działa Liść Mącznicy?

Mącznica lekarska od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej z uwagi na swoje właściwości prozdrowotne. Swoje działanie zawdzięcza liściom, które zawierają wiele cennych substancji, m.in. związki glikozydyfenolowe, flawonoidy, garbniki hydrolizujące, trójterpeny. To właśnie tym składnikom mącznica zawdzięcza swoje działanie: ściągające, przeciwzapalne, saluretyczne (zwiększone wydalanie jonów chlorkowych i sodowych), antybakteryjne (działa na bakterie antybiotykooporne wywołujące zakażenie dróg moczowych), moczopędne. Najważniejszym składnikiem liści mącznicy jest arbutyna i jej pochodna - hydrochinon - związek o silnym działaniu przeciwbakteryjnym (również w stosunku do bakterii Escherichia Coli).

Na co wskazany jest Liść Mącznicy?

Działanie mącznicy odpowiada właściwościom zawartych w roślinie substancji. Dlatego jest ona od dawna stosowana w leczeniu wielu schorzeń, głównie związanych z układem moczowym. Słynie jako środek zapobiegający zapaleniom dróg moczowych oraz jako sposób na wyeliminowanie chorób dróg moczowych. Odwary z mącznicy lekarskiej można stosować w przypadku infekcji dróg moczowych, białkomoczu, ropomoczu, kamicy nerkowej. Działanie mącznicy lekarskiej wykorzystywane jest ponadto w kosmetyce. Z uwagi na swoje właściwości ściągające i antyoksydacyjne świetnie sprawdza się przy stanach zapalnych. Działając rozjaśniająco, wspiera redukcję powierzchniowych przebarwień skóry.

Skład: Liść Mącznicy 100%

Jak przygotować napar z Liści Mącznicy?

1-2 łyżeczki 250 ml, zalewamy wrzącą wodą i parzymy około 2-3 minut, po czym odcedzamy susz od naparu.

Jak przechowywać Liść Mącznicy?

W suchym i przewiewnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

farmvit_33

Specyficzne kody