Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

AjiPure L-Lysine 90 vege caps 500mg swanson

37,29 zł
Brutto

Swanson - AjiPure L-Lysine 500 mg 90 kapsułek

L-lizyna wchodzi w skład dziesięciu nieodzownych aminokwasów wymaganych jako niezbędne do należytego funkcjonowania ludzkiego organizmu, których ten nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie. W związku z powyższym, konieczne jest regularne dostarczanie l-lizyny w codziennej diecie. Poza obecnością w artykułach spożywczych, aminokwas dostępny jest również w postaci wysokiej jakości suplementu kapsułkowego typu AjiPure L-Lizyna

Ilość
DOSTĘPNE

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Swanson - AjiPure L-Lysine 500 mg 90 kapsułek

L-lizyna zaliczana jest do aminokwasów egzogennych, co oznacza, iż należy dostarczać ją do organizmu wraz z pożywieniem, ponieważ człowiek nie jest w stanie jej samodzielnie syntetyzować. Wykazuje zdolność do przyłączania cząsteczek wody. Jest aminokwasem zasadowym. W odróżnieniu od innych aminokwasów jest magazynowana w organizmie . Lizyna w niektórych pokarmach może być aminokwasem ograniczającym tzn. takim, który w białku danego produktu występuje w najmniejszej ilości w stosunku do wzorca. Prowadzi to do nieefektywnego wykorzystania pozostałych aminokwasów do budowy białek ustrojowych . Lizyna jest aminokwasem ketogennym, co oznacza, iż podczas jej metabolizmu powstają produkty do ketogenezy. Wchodzi w skład większości białek budujących komórki ustroju. Odgrywa znaczącą rolę w syntezie L-karnityny oraz zachowaniu prawidłowych funkcji białek ustrojowych . Zwiększone zapotrzebowanie na lizynę występuje w przypadku trudno gojących się ran, osteoporozy, zakażenia wirusem opryszczki pospolitej, stosowania ścisłej diety odchudzającej, wegetariańskiej oraz niedożywienia.

L-lizyna pozwala na poprawę ogólnego samopoczucia, niwelując problemy z zaburzeniami snu, huśtawki nastrojów, kłopoty z reprodukcją czy ciągłe zmęczenie. To naturalny wspomagacz układu odpornościowego, którego systematyczne włączanie do jadłospisu potrafi zagwarantować efektywną walkę z wirusem opryszczki, półpaścem oraz urazami stawowo-mięśniowymi. Tego rodzaju preparat zalecany jest między innymi aktywnym sportowo oraz osobom wysilającym się fizycznie. Redukuje stres i normuje pracę układu nerwowego.

L-lizyna:

- bierze udział w syntezie kolagenu i elastyny,

- bierze udział w wychwytywaniu oraz magazynowaniu wapnia,

- jest prekursorem biosyntezy karnityny,

- bierze udział w przemianach węglowodanów, metabolizmie hormonów, aktywacji enzymów oraz wytwarzaniu energii,

- bierze udział w wytwarzaniu przeciwciał,

- zwiększa dostępność biologiczną żelaza,

- odpowiada za prawidłowy metabolizm tłuszczów

 

Składniki:

L-lizyna, mąka ryżowa, wegetariańska otoczka kapsułki: celuloza, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Sposób użycia:

Jedna kapsułka dziennie na pusty żołądek.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu, z dala od małych dzieci. Nie używać, jeśli opakowanie było uszkodzone lub ze zdjętą folią.

swanson_48

Specyficzne kody