Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Słonecznik Łuskany - OlVita - 250 g

4,00 zł
Brutto

Słonecznik Łuskany - OlVita - 250 g

Kwiaty słonecznika zawierają: olejek eteryczny, cholinę, betainę oraz barwniki karotenowe i flawonowe.Nasiona z odmian jadalnych zawierają: duże ilości tłuszczu (około 45%), białko, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas foliowy, magnez, żelazo, wapń, potas, cynk, witaminy E, A, D.

Ilość
DOSTĘPNE

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Słonecznik Łuskany - OlVita - 250 g

Łuskane pestki słonecznika mają liczne wartości odżywcze, spośród których uwagę zwraca zawartość witaminy E - są jednym z bogatszych źródeł tej witaminy. Nasiona słonecznika mają jeszcze inne wyjątkowe właściwości - są skarbnicą fitosteroli, które obniżają poziom cholesterolu we krwi oraz chronią przed chorobami serca i rakiem.

Jakie właściwości ma słonecznik?

Pestki słonecznika to także źródło ważnych dla zdrowia pierwiastków, jak cynk, żelazo, potas i wapń. Ich rola w organizmie jest niebagatelna. Niedobór cynku może powodować niedokrwistość, gorsze gojenie się ran, zmiany skórne, osłabioną odporność. Cynk pomaga natomiast w leczeniu wrzodów żołądka, reumatyzmu czy trądziku. Brak żelaza przyczynia się do niedokrwistości, szczególnie kobiety nie powinny zapominać o uzupełnianiu niedoborów tego mikroelementu. Brak potasu skutkuje osłabieniem organizmu, zaburzeniami snu i nastroju czy zakłóceniami rytmu serca, natomiast gdy mamy za mało wapnia, jesteśmy narażeni na problemy z układem kostnym i zębami, możemy borykać się z bólami mięśniowymi, krwotokami, a nawet stanami depresyjnymi.

Pestki słonecznika powinny docenić zwłaszcza osoby, które mają podwyższony poziom cholesterolu. Nasiona słonecznika skutecznie go obniżają. Z tego powodu znalazły zastosowanie w walce z miażdżycą. Poza tym są skarbnicą witaminy E, która nie tylko przedłuża młodość, lecz także odpowiada za płodność - są polecane zwłaszcza mężczyznom, ponieważ poprawiają jakość plemników.

Walcz z cholesterolem

Pestki słonecznika obniżą poziom cholesterolu Ziarna słonecznika należą do grupy produktów o największej zawartości fitosteroli (322 mg/100 g) - substancji, które obniżają poziom "złego" cholesterolu LDL w surowicy krwi, a tym samym zapobiegają rozwojowi zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych.

Należy jednak pamiętać, że fitosterole mają pozytywny wpływ na zdrowie, gdy są spożywane w ilości nie większej niż 3 g dziennie. W związku z tym nie należy przesadzać z podjadaniem pestek słonecznika.

olvita_35

Opis

Masa Netto
250G
Producent
OlVita
Forma
Ziarno łuskane

Specyficzne kody

Zobacz także