Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Olejek Eteryczny Geraniowy AVICENNA-OIL

21,90 zł
Brutto

Olejek eteryczny Geraniowy (Gerania) naturalny olejek eteryczny o pojemności 7ml, świetny do masażów, kąpieli, inhalacji. 

Ilość
DOSTĘPNE

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Olejki eteryczne z firmy AVICENNA-OIL to świetne produkty, przeczytaj więcej 

Olejek eteryczny Geraniowy (Gerania)

Nazwa łacińska: oleum pelargonium odorantissimum


Jakie właściwości posiada Olejek eteryczny Geraniowy?
Właściwości: Olejku eterycznego Geraniowego

Olejek eteryczny Geraniowy Jasnozielony olejek eteryczny otrzymywany z liści pelargonii. Olejek eteryczny Geraniowy działa antyseptycznie i ściągająco, reguluje wydzielanie łoju. Koi podrażnienia i oparzenia, a jednocześnie działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo. Obniża dolegliwości związane z zachwianiem gospodarko hormonalnej, menopauzą i zmniejsza stany napięć przedmiesiączkowych. Stosowanie olejku geraniowego przynosi dobre efekty w leczeniu cellulitu, działa moczopędnie i stymuluje układ limfatyczny. Olejek eteryczny Geraniowy Działa bakteriobójczo w stanach zapalnych jamy ustnej, przy bólach gardła i infekcjach dziąseł. Olejek eteryczny Geraniowy Działa uspokajająco i antydepresyjnie. Używany jako składnik w preparatach do pielęgnacji skóry wrażliwej z problemami kruchych naczyń krwionośnych, oraz w preparatach regenerujących dla skóry uszkodzonej, przesuszonej. Olejek eteryczny Geraniowy Wzmacnia tkankę łączną i z tego powodu zalecany przy masażach zapobiegających cellulitowi, rozstępom i żylakom. Olejek geraniowy skuteczny jest także przy infekcjach grzybiczych i wirusowych (opryszczka, półpasiec).Jakie jest przeznaczenie olejku eterycznego Geraniowego i na co działa (AROMATOTERAPIA)?

Olejek eteryczny Geraniowy posiada działanie uspokajające

Olejek eteryczny Geraniowy reguluje krążenie krwi

Olejek eteryczny Geraniowy zmniejsza stany lękowe, problemy menopauzy

Olejek eteryczny Geraniowy reguluje gospodarkę wodną, hamuje parowanie wody z skóry

Olejek eteryczny Geraniowy polecany w terapii antycellulitowej i zaburzeniach menstruacyjnych

Olejek eteryczny Geraniowy  jest stosowany również do pielęgnacji skóry.Jak stosować Olejek eteryczny Geraniowy?

Stosowanie Olejku eterycznego Geraniowego: 

Olejek eteryczny Geraniowy Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała: - do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

Olejek eteryczny Geraniowy Kąpiele olejkowe: na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45°C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowy, jodłowy, eukaliptusowy.

Olejek eteryczny Geraniowy Inhalacje: w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku, naszym względem wystarczy nawet jedna.

Olejek eteryczny Geraniowy Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów): należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.Uwagi 

UWAGA! Nie stosować bezpośrednio na skórę w postaci nie rozcieńczonej. Przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego! Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi lub epilepsji oraz w czasie używania leków homeopatycznych.

Jakie są warunki przechowywania Olejeku eteryczny Geraniowego?

Warunki przechowywania i przeciwwskazania Olejku eterycznego Geraniowego:

-Olejki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych szklanych butelkach, w temperaturze 15°-25° C i chronić od światła
-Olejek eteryczny przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
-olejki eterczyne są substancjami bardzo aktywnymi, skoncentrowanymi - stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być szkodliwe dla zdrowia.
-Nie należy dopuszczać do kontaktu nierozcieńczonych olejków ze skórą
-W przypadku spożycia nie wywoływać wymiotów. Należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarza, pokazując opakowanie lub etykietę od olejku
-Chronić oczy przed kontaktem z olejkiem
-Olejki mogą oddziaływać na niektóre tworzywa sztuczne - przed ich użyciem w urządzeniach lub pojemnikach wykonanych z tworzyw sztucznych, należy upewnić się, że producent urządzenia dopuszcza do ich kontaktu z olejkami eterycznymi
-Olejki są substancjami łatwopalnymiSkład Olejku eterycznego Geraniowego

olejek eteryczny Geraniowy zawiera: citronellol, geraniol, linalool, citral, limonene.Olejki eteryczne, co to jest?

Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.Pojemność Olejku eterycznego Geraniowego

7mlCoś o firmie AVICENNA-OIL

Avicenna-Oil® jest producentem wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych. Oferowane olejki spełniają wymogi farmaceutyczne, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wszystkie olejki spełniają międzynarodowe normy IFRA. Producent jest zrzeszony w międzynarodowej organizacji skupiającej największych na świecie producentów olejków eterycznych IFEAT (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) i spełnia jej standardy. Posiada również międzynarodowy certyfikat GMP Good Manufacturing Practise (Dobra Praktyka Wytwórcza) dla przemysłu farmaceutycznego wydanego przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny).Producent: Olejku Eterycznego Geraniowego

AVICENNA - OIL

ul. Opolska 11/19

52-010 Wrocław

AVICENNA-OIL

avicenna_26

Opis

Pojemność
7ml

Specyficzne kody

Zobacz także