Olejek eteryczny Lawendowy AVICENNA-OIL

9,90 zł
Brutto

Olejek eteryczny o zapachu Lawendy 

Produkt jest w 100% naturalny.

Ilość

  • Dostawa już od 11zł! Dostawa już od 11zł!
  • Zapoznaj się z zasadami zwrotu! Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Olejki eteryczne z firmy AVICENNA-OIL to świetne produkty, przeczytaj więcej 

Olejek eteryczny Lawendowy (Lawenda)

Nazwa łacińska: oleum lavandulae officinalis
Jakie właściwości posiada Olejek eteryczny Lawendowy?
Właściwości: Olejku eterycznego Lawendowego

Olejek eteryczny Lawendowy OLEJEK LAWENDOWY- jest często wykorzystywany w aromaterapii. Olejek eteryczny Lawendowy W literaturze z tej dziedziny podaje się iż, ten Olejek eteryczny Lawendowy skutecznie pomaga przy infekcjach górnych dróg oddechowych, łagodzi bóle głowy, bóle menstruacyjne, Olejek eteryczny Lawendowy łagodzi skutki ukąszeń owadów, Olejek eteryczny Lawendowy przyspiesza gojenie się ran i oparzeń. Uważa się, że ten olejek ma działanie lekko uspokajające, dlatego polecany jest przy bezsenności, nadpobudliwości i nerwicach, stymuluje pracę układu nerwowego i krążenia.
Jakie jest przeznaczenie olejku eterycznego Lawendowego i na co działa (AROMATOTERAPIA)?

Olejek eteryczny Lawendowy posiada działanie antybakteryjny i przeciwwirusowe

Olejek eteryczny Lawendowy pomaga przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, katarze

Olejek eteryczny Lawendowy pobudza przy nadmiernej senności

Olejek eteryczny Lawendowy łagodzi ból przy migrenie, bólu głowy
Jak stosować Olejek eteryczny Lawendowy?

Stosowanie Olejku eterycznego Lawendwoego: 

Olejek eteryczny Lawendowy Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała: do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

Olejek eteryczny Lawendowy Kąpiele olejkowe: na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45⁰C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowyjodłowyeukaliptusowy.

Olejek eteryczny Lawendowy Inhalacje: w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku, naszym względem wystarczy jedna.

Olejek eteryczny Lawendowy Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów): należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.
Uwagi 

UWAGA! Nie stosować bezpośrednio na skórę w postaci nie rozcieńczonej. Przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego! Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi lub epilepsji oraz w czasie używania leków homeopatycznych.

Jakie są warunki przechowywania Olejku eterycznego Lawendowego?

Warunki przechowywania i przeciwwskazania Olejku eterycznego Lawendowego:

-Olejki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych szklanych butelkach, w temperaturze 15°-25° C i chronić od światła
-Olejek eteryczny przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
-olejki eteryczyne są substancjami bardzo aktywnymi, skoncentrowanymi - stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być szkodliwe dla zdrowia.
-Nie należy dopuszczać do kontaktu nierozcieńczonych olejków ze skórą
-W przypadku spożycia nie wywoływać wymiotów. Należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarza, pokazując opakowanie lub etykietę od olejku
-Chronić oczy przed kontaktem z olejkiem
-Olejki mogą oddziaływać na niektóre tworzywa sztuczne - przed ich użyciem w urządzeniach lub pojemnikach wykonanych z tworzyw sztucznych, należy upewnić się, że producent urządzenia dopuszcza do ich kontaktu z olejkami eterycznymi
-Olejki są substancjami łatwopalnymi
Skład Olejku eterycznego Lawendowego

olejek eteryczny Lawendowy oleum lavandulae officinalis
Olejki eteryczne, co to jest?

Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Pojemność Olejku eterycznego Lawendowego

7ml
Coś o firmie AVICENNA-OIL

Avicenna-Oil® jest producentem wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych. Oferowane olejki spełniają wymogi farmaceutyczne, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wszystkie olejki spełniają międzynarodowe normy IFRA. Producent jest zrzeszony w międzynarodowej organizacji skupiającej największych na świecie producentów olejków eterycznych IFEAT (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) i spełnia jej standardy. Posiada również międzynarodowy certyfikat GMP Good Manufacturing Practise (Dobra Praktyka Wytwórcza) dla przemysłu farmaceutycznego wydanego przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny).
Producent: Olejku Eterycznego Lawendowego

AVICENNA - OIL

ul. Opolska 11/19

52-010 Wrocław

AVICENNA-OIL

avicenna_12

Opis

Pojemność
7ml

Zobacz także