Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Olejek Eteryczny Cynamonowy AVICENNA-OIL

14,90 zł
Brutto

Olejek eteryczny Cynamonowy (Cynamon) naturalny olejek eteryczny o pojemności 7ml, świetny do masażów, kąpieli, inhalacji. 

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Olejki eteryczne z firmy AVICENNA-OIL to świetne produkty, przeczytaj więcej 

Olejek eteryczny Cynamonowy (Cynamon)

Nazwa łacińska: oleum cinnamomum ceylanicum


Jakie właściwości posiada Olejek eteryczny Cynamonowy?
Właściwości: Olejku eterycznego Cynamonowego

Olejek eteryczny Cynamonowy Olejek cynamonowy ma działanie przeciwzapalne i rozgrzewające, działa lekko przeciwbólowo. Olejek eteryczny Cynamonowy  Silnie pobudza krążenie, przez co pozytywnie wpływa na likwidację cellulitu, nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i obrzęki. Olejek eteryczny Cynamonowy dobroczynnie wpływa na skórę tłustą i trądzikową. Olejek eteryczny Cynamonowy Zamyka rozszerzone pory skóry,  leczy zmiany trądzikowe i zapobiega powstawaniu blizn po wypryskach. Olejek eteryczny Cynamonowy Zapobiega zaczopowaniom mieszków włosowych - rozrzedza wydzielinę łojową. Olejek eteryczny Cynamonowy Przy masażach zmniejsza dolegliwości reumatyczne. Olejek eteryczny Cynamonowy działa odstraszająco na komary. Znajduje zastosowanie w kąpielach odświeżających i aromatyzujących.  W kosmetykach stężenie nie powinno przekraczać 1%. Może podrażniać osoby o wrażliwej skórze. Nie stosować u kobiet w ciąży i małych dzieci.Jakie jest przeznaczenie olejku eterycznego Cynamonowego i na co działa (AROMATOTERAPIA)?

Olejek eteryczny Cynamonowy działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo

Olejek eteryczny Cynamonowy pomocny jest przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przeziębieniu, katarze

Olejek eteryczny Cynamonowy pobudza przy nadmiernej senności

Olejek eteryczny Cynamonowy działa rozgrzewająco ma działanie zmniejszające dolegliwości reumatyczneJak stosować Olejek eteryczny Cynamonowy?

Stosowanie Olejku eterycznego Cynamonowego

Olejek eteryczny Cynamonowy Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała: do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

Olejek eteryczny Cynamonowy Kąpiele olejkowe: na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45⁰C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowyjodłowyeukaliptusowy.

Olejek eteryczny Cynamonowy Inhalacje: w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku, naszym względem wystarczy jedna.

Olejek eteryczny Cynamonowy Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów): należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.Uwagi 

UWAGA! Nie stosować bezpośrednio na skórę w postaci nie rozcieńczonej. Przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego! Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi lub epilepsji oraz w czasie używania leków homeopatycznych.

Jakie są warunki przechowywania Olejku eterycznego Cynamonowego?

Warunki przechowywania i przeciwwskazania Olejku eterycznego Cynamonowego:

-Olejki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych szklanych butelkach, w temperaturze 15°-25° C i chronić od światła
-Olejek eteryczny przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
-olejki eterczyne są substancjami bardzo aktywnymi, skoncentrowanymi - stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być szkodliwe dla zdrowia.
-Nie należy dopuszczać do kontaktu nierozcieńczonych olejków ze skórą
-W przypadku spożycia nie wywoływać wymiotów. Należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarza, pokazując opakowanie lub etykietę od olejku
-Chronić oczy przed kontaktem z olejkiem
-Olejki mogą oddziaływać na niektóre tworzywa sztuczne - przed ich użyciem w urządzeniach lub pojemnikach wykonanych z tworzyw sztucznych, należy upewnić się, że producent urządzenia dopuszcza do ich kontaktu z olejkami eterycznymi
-Olejki są substancjami łatwopalnymiSkład Olejku eterycznego 
Cynamonowego

olejek eteryczny Cynamonowy skład oleum cinnamomum ceylanicumOlejki eteryczne, co to jest?

Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.Pojemność Olejku eterycznego 
Cynamonowego

7mlCoś o firmie AVICENNA-OIL

Avicenna-Oil® jest producentem wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych. Oferowane olejki spełniają wymogi farmaceutyczne, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wszystkie olejki spełniają międzynarodowe normy IFRA. Producent jest zrzeszony w międzynarodowej organizacji skupiającej największych na świecie producentów olejków eterycznych IFEAT (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) i spełnia jej standardy. Posiada również międzynarodowy certyfikat GMP Good Manufacturing Practise (Dobra Praktyka Wytwórcza) dla przemysłu farmaceutycznego wydanego przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny).Producent: Olejku Eterycznego 
Cynamonowego

AVICENNA - OIL

ul. Opolska 11/19

52-010 Wrocław

AVICENNA-OIL

avicenna_4

Opis

Pojemność
7ml
Kolor opakowania
Żółto-Zielone
Producent
AVICENNA-OIL

Specyficzne kody