Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Olejek Eteryczny Goździkowy AVICENNA-OIL

10,90 zł
Brutto

Olejek eteryczny Goździkowy (Goździk) naturalny olejek eteryczny o pojemności 7ml, świetny do masażów, kąpieli, inhalacji. 

Ilość
PRODUKT NIEDOSTĘPNY

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Olejki eteryczne z firmy AVICENNA-OIL to świetne produkty, przeczytaj więcej 

Olejek eteryczny Goździkowy (Goździk)

Nazwa łacińska: oleum caryophyli


Jakie właściwości posiada Olejek eteryczny Goździkowy?
Właściwości: Olejku eterycznego Goździkowego

Olejek eteryczny Goździkowy stosowany jako lek antyseptyczny, np. służący do odkażania jamy ustnej. Olejek goździkowy Bardzo częsty składnik płynów aromatycznych (np. popularnego AMOLU) stosowanych do inhalacji i aromatoterapii. Olejek goździkowy silnie ściąga pory skóry. Olejek eteryczny goździkowy Stosowany w kąpieli (choroby skóry, przebarwienia, zaburzenia krążenia, depresja, osłabienie) i do wcierań. Olejek eteryczny goździkowy Używany przy reumatyzmie, artretyzmie, wadliwym krążeniu, obrzękach kończyn i trądziku, do profilaktyki i leczenia grudek, krostek oraz plam potrądzikowych. Korzystnie działa na skórę przy łuszczycy. Olejek goździkowy jest doskonałym środkiem przeciw komarom. Dozowanie: 1 kropla na 10 ml oleju bazowego. Jakie jest przeznaczenie olejku eterycznego Goździkowego i na co działa (AROMATOTERAPIA)?

Olejek eteryczny Goździkowy działa przeciwbólowo

Olejek eteryczny Goździkowy działa na reumatyzm, ból zęba

Olejek eteryczny Goździkowy wzmacnia system odpornościowy

Olejek eteryczny Goździkowy odstrasza owady komary osy, muchy

Olejek eteryczny Goździkowy stosowany jest jako afrodyzjakJak stosować Olejek eteryczny 
Goździkowy?

Stosowanie Olejku eterycznego Goździkowego

Olejek eteryczny Goździkowy Aplikacja rozcieńczonych olejków: w skórę twarzy lub masaż całego ciała: do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.

Olejek eteryczny Goździkowy Kąpiele olejkowe: na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45°C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowyjodłowy, eukaliptusowy.

Olejek eteryczny Goździkowy Inhalacje: w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku, naszym względem wystarcza nawet jedna kropla.

Olejek eteryczny Goździkowy Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów): należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.Uwagi 

UWAGA! Nie stosować bezpośrednio na skórę w postaci nie rozcieńczonej. Przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego! Nie stosować olejku przy wysokim ciśnieniu krwi lub epilepsji oraz w czasie używania leków homeopatycznych. Uwaga! Nie stosować podczas ciąży i u dzieci.

Jakie są warunki przechowywania Olejku eterycznego Goździkowego?

Warunki przechowywania i przeciwwskazania Olejku eterycznego Goździkowego:

-olejki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych szklanych butelkach, w temperaturze 15°-25° C i chronić od światła
-Olejek eteryczny przechowywać w miejscu niedostepnym dla dzieci
-olejki eterczyne są substancjami bardzo aktywnymi, skoncentrowanymi - stosowane zgodnie z zaleceniami producenta nie mogą być szkodliwe dla zdrowia.
-nie należy dopuszczać do kontaktu nierozcieńczonych olejków ze skórą
-w przypadku spożycia nie wywoływać wymiotów. Należy natychmiast zasięgnąć pomocy lekarza, pokazując opakowanie lub etykietę od olejku
-chronić oczy przed kontaktem z olejkiem
-olejki mogą oddziaływać na niektóre tworzywa sztuczne - przed ich użyciem w urządzeniach lub pojemnikach wykonanych z tworzyw sztucznych, należy upewnić się, -że producent urządzenia dopuszcza do ich kontaktu z olejkami eterycznymi
-olejki są substancjami łatwopalnymiSkład Olejku eterycznego
Goździkowego

olejek eteryczny Goździkowy (oznaczenie INCI: oleum eugenia caryophylusOlejki eteryczne, co to jest?

Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji, olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.Pojemność Olejku eterycznego 
Goździkowego

7mlCoś o firmie AVICENNA-OIL

Avicenna-Oil® jest producentem wysokiej jakości naturalnych olejków eterycznych. Oferowane olejki spełniają wymogi farmaceutyczne, co potwierdzają liczne certyfikaty. Wszystkie olejki spełniają międzynarodowe normy IFRA. Producent jest zrzeszony w międzynarodowej organizacji skupiającej największych na świecie producentów olejków eterycznych IFEAT (International Federation of Essential Oils and Aroma Trades) i spełnia jej standardy. Posiada również międzynarodowy certyfikat GMP Good Manufacturing Practise (Dobra Praktyka Wytwórcza) dla przemysłu farmaceutycznego wydanego przez GIF (Główny Inspektorat Farmaceutyczny).Producent: Olejku Eterycznego 
Goździkowego

AVICENNA - OIL

ul. Opolska 11/19

52-010 Wrocław

AVICENNA-OIL

avicenna_1

Opis

Pojemność
7ml
Kolor opakowania
Żółto-zielony
Producent
AVICENNA-OIL

Specyficzne kody

Zobacz także