Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Olej Rokitnikowy - Naturalny 100% Syberyjski - 100ml VIRDE

24,90 zł
Brutto

OLEJ ROKITNIKOWY 100% SYBERYJSKI, 100 ml. (suplement diety)

Olej rokitnikowy jest ważnym naturalnym źródłem karotenoidów i innych substancji biologicznie czynnych. Rokitnik przyczynia się do naturalnych reakcji obronnych organizmu i wspomaga układ odpornościowy. Korzystnie wpływa na aktywność układu pokarmowego, pobudza przemianę materii oraz wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.

Ilość
DOSTĘPNE

 

Dostawa już od 11zł!

 

Zapoznaj się z zasadami zwrotu!

Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji błon śluzowych oczu, przewodu pokarmowego i moczowo-płciowego ( w tym na nawilżenie pochwy) oraz pozytywnie wpływa na skórę. Witamina E pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Olej pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno.

Owoce rokitnika są jednymi z najbardziej odżywczych i bogatych w witaminy. Zawierają duże ilości witaminy C. Zawartość jej jest różna w poszczególnych odmianach tego gatunku i zależy od miejsca występowania danej rośliny. Rośliny występujące na wydmach mórz europejskich zwierają w świeżych owocach 120-315 mg% podczas gdy występujące na obszarach gór środkowej Europy 405-1100 mg% kwasu askorbinowego. Jest to spowodowane różnicami w intensywności asymilacji witaminy C w owocach.

Składniki (w 5 ml): Rokitnik zwyczajny 100% olej z nasion (zawartość karotenoidów 180mg/100g) 4,975ml, witamina E (alfa-tokoferol, antyoksydant) 25mg w dziennej porcji 5ml oleju (co odpowiada 208% RWO: referencyjnej wartości odżywczej).

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 mała łyżeczka, 1 do 3 razy na dobę (tj. 5-15ml).

Uwaga: nie stosować u dzieci poniżej 3 lat.Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej partii produkt do spożycia w ciągu dnia.

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze od 5 do 25 ° C. Chronić przed światłem i źródłami ciepła.

virde_3

Specyficzne kody

Zobacz także